Türk Hava Yolları, F.K. Sarajevo’ya sponsor oldu

Türk Hava Yolları, F.K. Sarajevo’ya sponsor oldu

THY ile Bosna Hersek Birinci Futbol Ligi takımı Sarajevo arasında sponsorluk anlaşması imzalandı.

Türk Hava Yolları (THY) ile Bosna Hersek Birinci  Futbol Ligi takımlarından F.K. Sarajevo arasında 3,5 yıllık sponsorluk anlaşması  imzalandı.
Başkent Saraybosna’daki bir otelde düzenlenen imza törenine  Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay, THY Saraybosna Müdürü Ahmet  Salih Kansu, THY Pazarlama ve Satış Başkanı Ziya Taşkent, Sarajevo Futbol Kulübü  Yönetim Kurulu Başkanı Edis Kusturitsa, kulüp müdürü Dino Selimoviç, kulüp  yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.
Törende Kansu, “Türkiye’nin güçlü tarihi ilişkileri olan Balkanlar  bölgesindeki bir futbol kulübüyle sponsorluk anlaşmasının imzalanmasından dolayı  mutluyuz” dedi.
Kansu, THY’nin İstanbul-Saraybosna uçaklarının haftada üçten, yaz  döneminde 18’e kadar yükseldiğini anımsatarak, yazın Saraybosna’ya daha çok uçuşu  olan başka bir şirketin olmadığını ifade etti. Şirket olarak son yıllarda spora  büyük destek sağladıklarını belirten Kansu, Bosna Hersek’teki en büyük futbol  kulüplerinden biri olan Sarajevo ile imzalanan anlaşmanın, ülkede farklı  işbirliklerine de bir kapı açacağını umduğunu söyledi.
Ziya Taşkent de Türkiye ile Bosna Hersek’in köklü ilişkilerine dikkati  çekerek, Saraybosna’nın Türkler için özel bir şehir olduğunu anlattı.
Bugün imzalanan anlaşmayla iki ülke arasındaki ilişkilerin  güçlenmesini temenni eden Taşkent, THY’nin Avrupa’daki diğer spor kulüpleriyle de  önemli anlaşmalara imza attığını kaydetti.
Sarajevo Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Edis Kusturitsa ise  sponsorluk anlaşmasının, kulüp tarihindeki en büyük olaylardan biri olduğunu  söyledi.
Anlaşmanın imzalanmasının spor açısından önemli olmasının yanı sıra iş  açısından da büyük anlam taşıdığını belirten Kusturitsa, “İşbirliğimiz, Bosna  Hersek’in ‘kara delik’ olmadığını ve burada da dürüstçe çalışınca başarının elde  edilebileceğini gösteriyor. Bugün imzaladığımız anlaşmadan dolayı gurur duyuyoruz, fakat bunun aynı zamanda büyük bir sorumluluk olduğunun farkındayız”  ifadelerini kullandı.
Kusturitsa, THY’nin “en iyiler” ile çalıştığını ve bu nedenle de ortak  bir yolun başında olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sarajevo  Futbol Kulübü olarak büyük hedefleri olduğunu vurgulayan Kusturitsa, kulüp ile  THY arasındaki işbirliğinin uzun süre boyunca devam edeceğine inandığını söyledi.
Selimoviç ise yerel şirketlerin spora destek olma imkanlarının kısıtlı  olduğunu vurgulayarak, Bosna Hersek kulübün çok önemli bir anlaşma imzaladığına  dikkati çekti.
Sarajevo kulübünün geçmişte büyük maddi sorunlar yaşadığını anımsatan  Selimoviç, “Dürüst bir şekilde çalışarak çok şey başardık. Bugün de bir dünya  markası olan THY, Sarajevo Futbol Kulübü ile işbirliği yapmaya karar verdi.  Umarım bu destek, amaçlarımıza ulaşmamızda bize yardım edecek” diye konuştu.

 

Kaynak: AA